Moji Majstori Moji Majstori
Pozovite 063 33 66 99ViberWhatsAppCenovnikIzlazak 2.500 dinHitno 24/7 12.000 din

Usluga 02

Električar Beograd

Razvodne table, osigurači i zaštitni uređaji, novi strujni krugovi, utičnice, rasveta, TA peći i ispitivanje postojećih instalacija. Kao električar u Beogradu tražimo kvarove na instalaciji, menjamo osigurače i FID sklopke, opremamo razvodne table, menjamo utičnice, prekidače i rasvetu, izvodimo nove strujne krugove, priključujemo šporete i bojlere i servisiramo TA peći. Radovi se zakazuju od ponedeljka do subote, od 08 do 16 časova, a na opasan električni kvar izlazi se 24 sata, 7 dana u nedelji. Svaka električarska usluga ima svoj red u objavljenom cenovniku, a materijal se plaća posebno.

Cene

Najčešće cene 2026

Iz važećeg cenovnika, po usluzi. Izlazak se obračunava jednom po dolasku, a materijal i delovi posebno.

  • Izlazak na teren: 2.500 din
  • Hitni izlazak: 12.000 din
  • Traženje kvara na instalaciji: 6.800 din
  • Zamena automatskog osigurača: od 1.640 din
  • Zamena FID sklopke: 1.960 din
  • Kompletno opremanje monofazne razvodne table: od 6.000 din
  • Zamena priključnice ili prekidača: 1.360 din
  • Zamena kupatilskog indikatora: 2.400 din
  • Zamena plafonjere ili zidne svetiljke: 2.800 din
  • Zamena lustera ili viseće svetiljke: 5.200 din
  • Novi izvod za priključnicu ili prekidač — do 10 m: 12.400 din
  • Priključivanje električnog šporeta ili ugradne ploče: 4.000 din
  • Izlazak i procena većih radova: 4.000 din
Razvodna tablaStara tabla bez zaštitnog uređaja je najčešći razlog za rekonstrukciju.

Šta tabla mora da ima

  • glavni prekidač
  • zaštitni uređaj
  • osigurač po strujnom krugu
  • označene krugove
  • rezervno mesto za proširenje
  • ispravno uzemljenje
Šta radimo

Spisak usluga

  • Dijagnostika kvarova na instalaciji
  • Zamena osigurača i zaštitnih uređaja
  • Izrada i montaža razvodnih tabli
  • Utičnice i prekidači
  • Rasveta i montaža lustera
  • Novi strujni krugovi
O usluzi

Razvodna tabla, osigurači i FID sklopka

Mnogi kvarovi se prvo vide u razvodnoj tabli. Automatski osigurač štiti kabl od preopterećenja i kratkog spoja, a FID sklopka štiti ljude od strujnog udara, jer isključuje napajanje čim deo struje ode tamo gde ne treba. Osigurač koji izbacuje zato uvek nešto govori: ako se samo vrati, a uzrok ostane, izbaciće ponovo. Traženje kvara obračunava se do utvrđivanja uzroka, a popravka posebno.

Tabla sa starim topljivim osiguračima, bez FID sklopke, oprema se iznova, monofazna ili trofazna. U cenovniku se to vidi po stavkama: zajednička priprema i povezivanje table plaćaju se jednom po tabli, a svaki automatski osigurač i FID sklopka po komadu. Isto važi za zamenu u postojećoj tabli: prvi element nosi pripremu, a svaki sledeći u istoj tabli je posebna, manja stavka.

Utičnice, rasveta i TA peći

Utičnica koja se greje, varniči ili labavo drži utikač ne treba da čeka, kao ni prekidač koji pucketa. Plafonjere, lusteri i zidne svetiljke menjaju se na postojećem izvodu, a kada u sobi nema dovoljno utičnica ili je utičnica potrebna na novom mestu, pravi se novi izvod, nadzidno u kanalici.

TA peć se puni noću, u jeftinoj tarifi, i greje preko dana. Kada se ne zagreje preko noći ili greje samo delimično, uzrok može biti grejni element, termostat, prekidač ili ventilator, pa se kvar prvo utvrđuje, a menja se samo neispravan deo; detekcija kvara se ne naplaćuje ako se popravka uradi u istoj intervenciji. Pre grejne sezone peć može da se očisti od prašine, uz proveru grejnih elemenata i izolacije.

Stare instalacije u beogradskim stanovima

Deo stanova građenih pre osamdesetih godina ima aluminijumske provodnike, rađene za mnogo manje uređaja nego što ih stan danas ima. Aluminijum na spojevima vremenom popušta i greje se, pa se kvar često javlja u razvodnoj kutiji ili na utičnici, a ne u samom kablu. Kod takve instalacije prvo se radi pregled stana, sa izveštajem o tabli, zaštitama, uzemljenju i utičnicama, pa se na osnovu njega odlučuje da li je dovoljna popravka ili je vreme za rekonstrukciju, u celom stanu ili deo po deo.

Cena

Kako se obračunava

Elektro radovi se obračunavaju po zahvatu, a kod većih radova po broju strujnih krugova i pristupačnosti instalacije. Kompletan cenovnik stoji na stranici cenovnika.

Zakazani izlazakod 2.500 dinara
Opremanje monofazne tableod 6.000 dinara
Procena većih radova4.000 dinara, uračunava se u cenu radova
Hitan kvarIzlazi se 24 sata
Cenovnik

Cene za ovaj zanat

Cene iz važećeg cenovnika, istog koji stoji na stranici cenovnika i u PDF-u. Rad, materijal i delovi obračunavaju se posebno od izlaska.

Cene najtraženijih usluga
StavkaCena, din
Izlazak na teren2.500
Hitni izlazak12.000
Traženje kvara na instalaciji6.800
Zamena automatskog osiguračaod 1.640
Zamena FID sklopke1.960
Kompletno opremanje monofazne razvodne tableod 6.000
Zamena priključnice ili prekidača1.360
Zamena kupatilskog indikatora2.400
Zamena plafonjere ili zidne svetiljke2.800
Zamena lustera ili viseće svetiljke5.200
Novi izvod za priključnicu ili prekidač — do 10 m12.400
Priključivanje električnog šporeta ili ugradne ploče4.000
Izlazak i procena većih radovaIznos se u celosti uračunava u cenu radova ukoliko ponuda bude prihvaćena4.000
Pitanja

Pitanja i odgovori

Električarske usluge: koliko košta izlazak?
Zakazani izlazak u radnom vremenu i u okviru redovnog područja rada košta 2.500 dinara. Hitan izlazak košta 12.000 dinara. Rad, materijal i delovi obračunavaju se posebno od izlaska. Stručni pregled na licu mesta i izrada ponude za veće radove naplaćuju se 4.000 dinara, a ako ponudu prihvatite, plaćeni iznos se u celosti uračunava u ugovorenu cenu radova.
Ko nabavlja potreban materijal?
Materijal može obezbediti klijent ili ga, po dogovoru, možemo nabaviti mi. Kada mi nabavljamo materijal, klijent dobija jasan obračun ugrađenog materijala i izvršenih radova.
Električarske usluge: izlazi li se i hitno?
Da. Hitne intervencije su dostupne 24 sata, 7 dana u nedelji, za kvarove koji nose rizik od poplave, požara ili veće materijalne štete.
U kom delu Beograda radite?
Radimo u celom Beogradu. Redovno područje rada je osam opština: Stari grad, Palilula, Zvezdara, Voždovac, Vračar, Savski venac, Novi Beograd i Zemun. Za ostale delove grada cena izlaska potvrđuje se pri zakazivanju, a za adrese van Beograda dostupnost i uslovi dolaska proveravaju se telefonom ili upitom.
Zašto FID sklopka stalno izbacuje?
Zato što negde na instalaciji ili u nekom uređaju deo struje odlazi u uzemljenje, a FID to prepoznaje i isključuje napajanje. Uzrok može biti vlaga u kutiji ili utičnici, oštećen kabl ili neispravan uređaj, na primer grejač bojlera ili veš mašina; ređe je neispravna sama sklopka. Sklopka se ispituje tasterom i mernim instrumentom, a kvar se traži isključivanjem uređaja i krugova jedan po jedan.
Šta da radim kad nestane struje samo u delu stana?
Prvo pogledajte razvodnu tablu: ako je jedan osigurač spušten, vratite ga jednom, a ako ponovo izbaci, isključite uređaje na tom krugu i ne vraćajte ga dok se ne utvrdi uzrok. Ako nijedan osigurač nije spušten, a struje u delu stana nema, prekid je u kolu, u razvodnoj kutiji ili na spoju, ili na priključku nedostaje jedna faza. Takav kvar traži se merenjem i spada u traženje kvara na instalaciji.
Može li se nov šporet ili klima priključiti na staru instalaciju?
Može, ako izvod i tabla odgovaraju snazi aparata, a to se proverava pre priključenja. Šporet i bojler traže sopstveni krug sa odgovarajućim osiguračem, a trofazni šporet i trofazni izvod. Ako postojeći izvod ne odgovara, pravi se novi, a kod stare aluminijumske instalacije prvo se radi pregled.
Hitne intervencije

Kvar koji ne može da sačeka jutro

Pucanje cevi, izlivanje kanalizacije, voda koja se ne može zatvoriti, opasan električni kvar, voda na električnoj instalaciji, neispravna brava ili vrata. Sve što nosi rizik od poplave, požara ili veće materijalne štete. Izlazi se i noću, nedeljom i praznikom.

Pozovite 063 33 66 99 Više o hitnim intervencijama

Cena hitnog izlaska stoji u cenovniku, rad se obračunava posebno, prema zahvatu koji se utvrdi na licu mesta.

Područje rada

Ceo Beograd, osam opština redovno

Za druge delove Beograda ili van Beograda dostupnost i uslovi dolaska proveravaju se telefonom ili upitom. Cena zakazanog izlaska zavisi od lokacije, pristupačnosti i parkinga.

  • 01Stari grad
  • 02Palilula
  • 03Zvezdara
  • 04Voždovac
  • 05Vračar
  • 06Savski venac
  • 07Novi Beograd
  • 08Zemun

Sva naselja i svih 17 opština Beograda

Radno vremePonedeljak–subota, 08:00–16:00 č
Hitne intervencije24 sata, 7 dana u nedelji
Pišite namWhatsAppWhatsApp Hitno 24/7063 33 66 99Pozovi