Moji Majstori Moji Majstori
Pozovite 063 33 66 99ViberWhatsAppCenovnikIzlazak 2.500 dinHitno 24/7 12.000 din

Usluga 03

Odgušenje i otpušavanje kanalizacije Beograd

Odgušenje i održavanje kanalizacije, sifoni, kanalizaciona vertikala, slivnici i sanacija izlivanja. Odgušenje i otpušavanje kanalizacije u Beogradu radimo na svakom mestu gde odvod može da se zapuši: u sifonu sudopere i umivaonika, u podnom slivniku, u WC šolji, na horizontalnom odvodu do vertikale, na vertikali u zgradi i na dvorišnom odvodu kuće. Začepljenje se uklanja ručno ili mašinskom sajlom, prema tome gde je i koliko je duboko. Izlivanje otpadne vode kroz slivnik ili WC šolju je hitna intervencija, na koju se izlazi 24 sata, 7 dana u nedelji.

Cene

Najčešće cene 2026

Iz važećeg cenovnika, po usluzi. Izlazak se obračunava jednom po dolasku, a materijal i delovi posebno.

  • Izlazak na teren: 2.500 din
  • Hitni izlazak: 12.000 din
  • Ručno odgušenje sifona umivaonika ili sudopere: 1.600 din
  • Odgušenje podnog slivnika: 2.900 din
  • Odgušenje WC šolje: 4.200 din
  • Mašinsko odgušenje kanalizacije sajlom: od 7.000 din
  • Izlazak i procena većih radova: 4.000 din
Sifon i vodeni zatvaračOdgušenje počinje od sifona, a tek ako on nije uzrok ide se na vertikalu.

Zašto se zapuši

  • masnoća i talog
  • kosa i vlakna
  • premali pad cevi
  • zapušena vertikala
Šta radimo

Spisak usluga

  • Odgušenje i održavanje kanalizacije
  • Sifoni i vodeni zatvarači
  • Kanalizaciona vertikala
  • Sanacija izlivanja
  • Zamena slivnika
  • Traženje uzroka vlage na kanalizacionom spoju
O usluzi

Gde je začepljenje

Mesto začepljenja određuje i način rada i cenu, zato se prvo traži gde je. Kada sporo otiče samo sudopera ili samo umivaonik, uzrok je najčešće u njihovom sifonu: u kuhinji masnoća i ostaci hrane, u kupatilu kosa i sapun. Podni slivnik ima svoj sifonski deo ispod rešetke, gde se skupljaju kosa i talog, a kada je on čist a voda i dalje stoji, zapušen je odvod od slivnika do priključka na kanalizaciju. WC šolja se najčešće zapuši predmetom ili viškom papira u samom kolenu šolje.

Kada više odvoda u stanu otiče sporo u isto vreme, ili se voda pojavi u kadi dok otiče sudopera, zapušen je zajednički horizontalni odvod, cev koja u podu ili uz zid vodi od kupatila i kuhinje do vertikale. Vertikala je zajednička za ceo ulaz: kada se ona zapuši, otpadna voda sa viših spratova izlazi kroz slivnik ili WC šolju u najnižem stanu na toj vertikali. Kuća pored unutrašnjih odvoda ima i dvorišni odvod, obično sa revizionim oknom, koji se zapušava lišćem, korenjem i muljem, naročito posle jake kiše.

Kako se otpušava: ručno ili sajlom

Sifon sudopere, umivaonika ili bidea otpušava se ručno: skida se, čisti i vraća na mesto. Kod podnog slivnika skida se rešetka, čisti sifonski deo i odgušuje odvod do priključka na kanalizaciju, a oštećena rešetka menja se kao posebna stavka. WC šolja se otpušava ručno, u samom kolenu šolje, a ako je predmet otišao dalje, odvod iza šolje otpušava se sajlom. Sve što je dublje radi se mašinskom sajlom: spirala se kroz otvor uvlači u cev i okretanjem razbija i izvlači začepljenje. U cenovniku mašinsko odgušenje ima stavke po prečniku cevi, od 50 do 110 milimetara, i po dubini do koje sajla mora da ode, do 20 metara.

Kada je izlivanje hitno

Povrat otpadne vode kroz WC šolju, slivnik ili kadu ne može da čeka radno vreme: voda se širi po podu, ulazi ispod pločica i u stan ispod. Zato je izlivanje kanalizacije hitna intervencija, na koju se izlazi 24 sata, 7 dana u nedelji, po posebnoj stavci cenovnika za hitni izlazak. Sporo oticanje koje traje danima nije hitno i zakazuje se u radno vreme, od ponedeljka do subote od 08 do 16 časova. Ipak ga ne treba dugo odlagati, jer se delimično začepljenje vremenom obično potpuno zatvori.

Cena

Kako se obračunava

Izlazak se iskazuje posebno, a rad posebno, prema zahvatu koji se utvrdi na licu mesta. Kompletan cenovnik i način obračuna stoje na stranici cenovnika.

Zakazani izlazak2.500 dinara
Hitni izlazak12.000 dinara
Procena većih radova4.000 dinara, uračunava se u cenu radova
Hitan kvarIzlazi se 24 sata
Cenovnik

Cene za ovaj zanat

Cene iz važećeg cenovnika, istog koji stoji na stranici cenovnika i u PDF-u. Rad, materijal i delovi obračunavaju se posebno od izlaska.

Cene najtraženijih usluga
StavkaCena, din
Izlazak na teren2.500
Hitni izlazak12.000
Ručno odgušenje sifona umivaonika ili sudopere1.600
Odgušenje podnog slivnika2.900
Odgušenje WC šolje4.200
Mašinsko odgušenje kanalizacije sajlomod 7.000
Izlazak i procena većih radovaIznos se u celosti uračunava u cenu radova ukoliko ponuda bude prihvaćena4.000
Pitanja

Pitanja i odgovori

Kanalizacija i odgušenje: koliko košta izlazak?
Zakazani izlazak u radnom vremenu i u okviru redovnog područja rada košta 2.500 dinara. Hitan izlazak košta 12.000 dinara. Rad, materijal i delovi obračunavaju se posebno od izlaska. Stručni pregled na licu mesta i izrada ponude za veće radove naplaćuju se 4.000 dinara, a ako ponudu prihvatite, plaćeni iznos se u celosti uračunava u ugovorenu cenu radova.
Ko nabavlja potreban materijal?
Materijal može obezbediti klijent ili ga, po dogovoru, možemo nabaviti mi. Kada mi nabavljamo materijal, klijent dobija jasan obračun ugrađenog materijala i izvršenih radova.
Kanalizacija i odgušenje: izlazi li se i hitno?
Da. Hitne intervencije su dostupne 24 sata, 7 dana u nedelji, za kvarove koji nose rizik od poplave, požara ili veće materijalne štete.
U kom delu Beograda radite?
Radimo u celom Beogradu. Redovno područje rada je osam opština: Stari grad, Palilula, Zvezdara, Voždovac, Vračar, Savski venac, Novi Beograd i Zemun. Za ostale delove grada cena izlaska potvrđuje se pri zakazivanju, a za adrese van Beograda dostupnost i uslovi dolaska proveravaju se telefonom ili upitom.
Da li je odgušenje isto što i otpušavanje kanalizacije?
Da, to su dva naziva za isti posao: uklanjanje začepljenja iz sifona, slivnika, WC šolje ili kanalizacione cevi. U cenovniku se vodi kao odgušenje, sa posebnom stavkom za svako mesto začepljenja.
Da li da sipam sredstvo za otpušavanje pre nego što pozovem majstora?
Kod blagog začepljenja sifona sredstvo ponekad pomogne, ali predmet u odvodu ne uklanja, a kod začepljenja dublje u cevi ili na vertikali najčešće ne pomaže. Ako ste ga sipali, a voda i dalje stoji, recite to pre nego što se sifon skine, jer je voda u odvodu tada puna jakog sredstva. Ne sipajte ga u WC šolju ili slivnik kroz koji se već vraća otpadna voda.
Šta da radim dok majstor ne stigne ako se kanalizacija izliva?
Prestanite da koristite vodu u stanu, jer svaka puštena voda, i ispiranje WC šolje, ide u istu zapušenu cev i izlazi na istom mestu. Sklonite sa poda stvari koje voda može da ošteti, a ako voda ide ka utičnicama ili produžnim kablovima, isključite taj krug u razvodnoj tabli. Ako ste u najnižem stanu na vertikali, obavestite komšije iznad da za to vreme ne puštaju vodu, jer njihova voda izlazi kod vas.
Hitne intervencije

Kvar koji ne može da sačeka jutro

Pucanje cevi, izlivanje kanalizacije, voda koja se ne može zatvoriti, opasan električni kvar, voda na električnoj instalaciji, neispravna brava ili vrata. Sve što nosi rizik od poplave, požara ili veće materijalne štete. Izlazi se i noću, nedeljom i praznikom.

Pozovite 063 33 66 99 Više o hitnim intervencijama

Cena hitnog izlaska stoji u cenovniku, rad se obračunava posebno, prema zahvatu koji se utvrdi na licu mesta.

Područje rada

Ceo Beograd, osam opština redovno

Za druge delove Beograda ili van Beograda dostupnost i uslovi dolaska proveravaju se telefonom ili upitom. Cena zakazanog izlaska zavisi od lokacije, pristupačnosti i parkinga.

  • 01Stari grad
  • 02Palilula
  • 03Zvezdara
  • 04Voždovac
  • 05Vračar
  • 06Savski venac
  • 07Novi Beograd
  • 08Zemun

Sva naselja i svih 17 opština Beograda

Radno vremePonedeljak–subota, 08:00–16:00 č
Hitne intervencije24 sata, 7 dana u nedelji
Pišite namWhatsAppWhatsApp Hitno 24/7063 33 66 99Pozovi